Proces produkcji ekstraktów z konopi włóknistych

Uprawa konopi

Proces produkcji najwyższej jakości ekstraktów zawierających naturalne fitokannabinoidy (standaryzowane na CBD) zaczyna się już w momencie selekcji materiału siewnego. HemPoland przetestował przeszło 20 odmian konopi, co pozwoliło na dobór roślin o najkorzystniejszym profilu kannabinoidowym, stojących za unikatowymi właściwościami i jakością suplementów diety CannabiGold.

Jakość to nie tylko wybór właściwych odmian, ale również stosowanie konkretnych zabiegów agrotechnicznych, takich jak przygotowanie gleby, czy technologia zbioru. Ponadto rośliny na plantacjach HemPoland uprawiane są bez użycia nawozów sztucznych oraz środków ochrony roślin. Dzięki temu jako podmiot bezpośrednio nadzorującym produkcję roślinną możemy być pewni, że do produkcji zostały wykorzystany tylko naturalny materiał roślinny najwyższej jakości.

Konopie uprawiane przez HemPoland i wykorzystywane do produkcji suplementów diety CannabiGold badane są w laboratorium co kilka dni w całym okresie wzrostu i kwitnienia. Celem tych badań jest ustalenie profili kannabinoidowych, wykrycie ewentualnych zanieczyszczeń pochodzących z gleby oraz określenie optymalnego terminu zbioru.

Produkcja ekstraktów

Należąca do grupy HemPoland spółka Green Absolutes jako pierwsza w Polsce (i jedna z niewielu na świecie) zaprojektowała aparaturę do ekstrakcji dwutlenkiem węgla (CO2) w stanie nadkrytycznym dedykowaną ekstrakcji konopi siewnych. Wykorzystując specjalistyczną wiedzę i unikalne doświadczenie członków naszego zespołu naukowego, opracowaliśmy niepowtarzalną technologię, pozwalającą na produkcję najwyższej jakości złotych ekstraktów z neutralnymi formami kannabinoidów (m.in. CBD, CBC, CBG).

Ekstrakcja dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym (SFE – supercritical fluid extraction) to innowacyjna technologia określana mianem „zielonej chemii”, ponieważ umożliwia prowadzenie ekstrakcji bez użycia jakichkolwiek szkodliwych chemikaliów. Wyjątkowe parametry, jakimi charakteryzuje się stan nadkrytyczny („czwarty stan skupienia”), umożliwiają wyciąganie z materiału roślinnego pożądanych składników, bez jednoczesnej ekstrakcji ewentualnych zanieczyszczeń.

Konopie siewne znane są z właściwości akumulacji zawartych w glebie metali ciężkich oraz innych związków o potencjalnie niekorzystnym wpływie na organizm człowieka. Dlatego w odróżnieniu od innych, prostszych technik, ekstrakcja dwutlenkiem węgla jako jedyna daje gwarancję absolutnej czystości i bezpieczeństwa powstających preparatów.

Dla zapewnienia najwyższej jakości naszych ekstraktów, każdego dnia przeprowadzamy kilkadziesiąt analiz składu i żądanych parametrów. Własne zaplecze analityczne oraz szeroka sieć współpracy z zewnętrznymi laboratoriami dają nam pewność, że każdy produkt opuszczający nasz zakład charakteryzuje się najwyższą jakością i czystością. Tysiące przeprowadzonych eksperymentów i dogłębna wiedza o konopiach dają nam możliwość szczegółowej analizy profilu kannabinoidowego o dużo szerszym spektrum niż większość europejskich laboratoriów.

P1170902male

Współpraca

Oprócz konopi, posiadamy szerokie doświadczenie w ekstrakcji rozmaitych materiałów biologicznych. Podmioty zainteresowane współpracą w zakresie usługowej ekstrakcji surowców roślinnych zachęcamy do kontaktu: lab@greenabsolutes.eu